به گزارش سایت منطقه ویژه توریستی و گردشگری جواهردشت www.javaherdasht.vcp.irبخشدار چابکسر گفت: یک میلیارد تومان برای آبرسانی جواهردشت هزینه شده این در حالیست که با داشتن چشمه‏ های زیبا و زلال و داشتن معادن غنی و بسترهای فراوان چشم هر بیننده‏ای را خیره می‏کند و به عنوان نگین گردشگری در کشور است.

حسین رمضان‏خواه در حاشیه دوازدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی بومی محلی جواهردشت در شهرستان رودسر در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، اظهار کرد: جشنواره فرهنگی ورزشی بومی محلی به مدت دو روز 24 و 25 مرداد ماه سالجاری در منطقه ییلاقی جواهردشت برگزار و این مسابقات در قالب اسب‏ سواری، والیبال، کشتی گیله مردی، موتورسواری، طناب‏ کشی، لافندبازی با هدف احیای ورزش‏های سنتی بومی بوده است.

وی افزود: امسال با تمهیدات اندیشیده شده در بخش چابکسر و با حمایت‏های ویژه امام جمعه و مسئولان استانی، بیش از 10 هزار نفر از اقصی نقاط کشور از برنامه‏های جشنواره فرهنگی ورزشی بومی محلی بهره‏مند شدند.

رمضان‏خواه هدف از برپایی این جشنواره ها را معرفی و شناسایی منطقه زیبا و خوش آب و هوای جواهردشت برای عموم منطقه و زنده نگه داشتن ورزش‏های بومی محلی و انتقال به نسل‏های آینده ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال 6 رشته ورزشی علاوه بر استقبال خوب و بی‏نظیر مردم از این منطقه ویژه گردشگری و ایجاد نشاط و خوشحالی برای مردم، 2 رشته دیگر بر تعداد رشته ورزشی اضافه شد.

رمضان خواه با بیان اینکه این بخش فضای مناسبی برای سرمایه‏گذاری و اجرای طرح‏های گردشگری توریستی داراست گفت: فضای پیست اسکی برفی و چمنی در زمستان و تابستان، پیست‏های اسکی و موتورسواری و برگزاری مسابقات رالی از جمله امکانات این بخش است.

وی با اشاره به اینکه هیچ‏گونه بروکراسی اداری برای حضور سرمایه‏گذاران جهت سرمایه‏گذاری وجود ندارد، تصریح کرد: بالغ بر 40 میلیارد تومان برای آزادسازی واحدهای مسکونی و تعریض جاده سیاهکلرود به جواهردشت سرمایه‏گذاری شده است.

بخشدار چابکسر گفت: یک میلیارد تومان برای آبرسانی جواهردشت هزینه شده این در حالیست که با داشتن چشمه‏های زیبا و زلال و داشتن معادن غنی و بسترهای فراوان چشم هر بیننده‏ای را خیره می‏کند و به عنوان نگین گردشگری در کشور است.

وی افزود: امسال استقبال از جشنواره‏ ورزشی بومی محلی نسبت به سال گذشته بی نظیر بوده است.

به گزارش ایسنا، جواهردشت بیش از 1200 خانوار دارد.